رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس گفت: به دلیل اینکه موضوع حج برای سعودی‌ها حائز منافع مالی است دیگر نمی‌خواهند برخی مسائل از این دست را با مسائل خاورمیانه خلط کنند که این خود به قدری امنیت زائران ما را تأمین می‌کند.

سرنوشت حج تمتع ۹۷ و سیاست‌های رژیم سعودیحجت‌الاسلام احد آزادیخواه نماینده مردم ملایر در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، درباره برگزاری حج امسال با توجه به اظهارات و رفتار‌های اخیر رژیم سعودی گفت: متولی اصلی این کار سازمان حج و زیارت است و این سازمان سال گذشته به دلیل پیشگیری از اینگونه مسائل جلساتی در شورای عالی امنیت ملی برگزار کرد و موضوعات را با در نظر گرفتن تدابیر امنیتی به جلوپیش برد.

وی گفت: امسال با درنظر گرفتن برخی مقدمات، انگار سیاست گذاری‌های سعودی‌ها در حج، کاملا جدا از سایر سیاستگذاری‌هایشان شده است.

رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: معتقدم به دلیل اینکه موضوع حج برای سعودی‌ها حائز منافع مالی است دیگر نمی‌خواهند برخی مسائل از این دست را با مسائل خاورمیانه خلط کنند که این خود به قدری امنیت زائران ما را تأمین می‌کند.

آزادیخواه اظهار داشت: البته باز هم به دلیل شرایط امنیتی منطقه به اعتقاد بنده حتما شورای عالی امنیت ملی باید در این بحث حضور داشته باشد و بررسی‌هایی انجام داده و نظر خود را اعمال کند.